Vargamäe muuseum kaasab kohalikud noored Järvamaa toidupiirkonna tegemistesse

Albu noortejuhi Elen Pendi eestvedamisel on juba mõnda aega tegutsenud noorte kokandusklubi. Tammsaare muuseum Vargamäel eestvedamisel loodi muuseumit, noori ja Järva vallaraamatukogu ühendav projekt (Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing). Projektiga väärtustatakse kirjandust ja raamatukogude aastat ning kaasatakse noored Järvamaa toidupiirkonna tegemistesse. 17. augustil kohtuvad noored kohaliku koka Kadi Truusiga, et koguda inspiratsiooni kohviku pidamisest ja pidada kahel korral ise kohvikut.

Idee sai alguse Tammsaare muuseum Vargamäel toiduteemalise näituse juurde tegevuste loomisest ja soovist kaasata noori. „Soovisime kaasata noori, kellele pakub toiduvalmistamine põnevust. Ja kui Elen ütles, et noorte unistus on luua oma kokaraamat, siis sai selgeks, et tahame teha sellist projekti, kus toome noored läbi nende enda huvi kirjandusele lähemale,“ räägib muuseumi programmijuht Kristi Kirss.

Noored on omandanud Tammsaare muuseumis Vargamäel teadmisi ja oskuseid talutoidust ja toidust kirjanduses ning külastanud Albu raamatukogu, kus uuriti erinevaid kokaraamatuid ja retsepte ning saadi raamatukoguhoidjalt nõuandeid. Iga kohtumine on inspireerinud looma ja katsetama ning pakkunud põnevaid avastamisi toidumaailmas. Noored on kaastatud ka Järvamaa toidupiirkonna tegemistesse. „Järvamaa maitsete aasta tooraineks on piim ja teravili. Retseptide loomisel peame ka neid tooraineid silmas. Samuti otsime ja uurime erinevaid vegan asendusi,“ sõnab Kirss.

Projekti lõpptulemusena valmivad noorte omaloomingulised retseptid ja noored peavad kahel korral kohvikut. Ühel korral peavad noored kohvikut kogukonna perepäeval ja teisel korral Tammsaare muuseumis Vargamäel Muuseumitee ürituse raames.

A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel tutvustab 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse taluelu ning A.H. Tammsaare kultuuri- ja kirjanduspärandit, sealhulgas „Tõe ja õiguse“ lugu. Muuseumis toimuvad mitmesugused sündmused: seminarid, koolitunnid, perepäevad, teatrietendused, näituste avamised, matkad. Vargamäel on tõelus ja väljamõeldis jäädavalt läbipõimunud.

Lisainfot saab A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel programmijuhilt Kristi Kirssilt

+372 5340 3461 kristi@vargamae.ee