tegevusmuuseum

Järvamaa toidutootjad sõidavad messile

Üle kolme aasta on Järvamaa turismiettevõtjatel põhjust ühiselt messitee jalge alla võtta, sest 9.-11. veebruarini toimub Tallinnas Eesti Näituste paviljonides kolmekümnes turismimess Tourest.

Tallinnas toimuval Tourest 2023 turismimessil osalevad:  Ajakeskus Wittenstein kõigi oma pakkumistega, Eesti piimandusmuuseum, Eesti jalgrattamuuseum, Hindreku talu kõigi teenustega, Paide SPA hotell, Kilplaste küla, Kirna mõis, Toosikannu puhkekeskus ja Järvamaale reise korraldav Estland Travel. Igal ettevõttel on viia messile oma uudis ja spetsiaalne messipakkumine, näiteks Toosikannu loomavaatlussafarile saab spetsiaalse messipakkumisega.

Kujunduselemendina rõhutatakse tulbi motiivi, viidates kevadistele Kirna tulbiväljadele. Lilled on taustapildil, lauakatetel kui trükiste kujunduses. Messipinnal on kasutatud rohkelt elavaid tulpe. Visit Järva reklaamib kogu maakonna turismiteenuseid. Messile  võetakse kaasa vastvalminud Järvamaa turismikaardid ja pakutakse külalisele maakonna suurimate kultuuri- ja spordisündmuste kalendrit.

Järvamaa kasutab messil turistide meelitamiseks hüüdlauset „Järvamaa on lähedal“. Innustades nii sihtgruppi pealinnast tunniga kohale sõitma, sest meie elamuste pakkumised on kõik kiviviske kaugusel. Ja sellega pole järvakad mõelnud ainult pealinlasi meelitada – ka Rakvere, Pärnu, Tartu on  lähedal.

Pealinlasi meelitatakse ka läbi tegevuste. Piimandusmuuseum korraldab Puhka Eestis hallis lehmalüpsi võistlust ja samas saab tulpidega fotoboksis jäädvustusi klõpsutada. Järvamaa kui Eesti toidupiirkond 2022 on esindatud ka teises hallis toidu alal. Sealsel laadal pakuvad kitsejuustu tooteid Kalamatsi meierei, lumepallisuppi ja muud retrohõngulist viib pealinna Türi kohvik-resto Ajatu ja ajakeskus Wittensteini toidukoht pakub puidust laevukeste seest erinevate ajastute toidupoolist, muu hulgas karukäpasuppi. Elamuste ja maitsete hallis pakutakse kahte sorti pokteili. Piimandusmuuseumi töötajad väntavad karmoška viiside saatel värsket võid, mida maitsmiseks ka külalistele pakutakse.

Uudisena on muudetud toimumise nädalapäevi ja lahtiolekuajadki pisut teisemad kui siiani harjutud. Publik saab neljapäeval, 9. veebruaril, külastada messi kella kahest päeval õhtul seitsmeni, reedel 10. veebruaril on mess avatud  10-19 ja laupäeval 11. veebruaril lüüakse uksed lahti kell 10 ning  suletakse 20.

Messile pääseb prinditud e-kutsega või lunastades pääslas pileti. Parkimine on tasuline.

Järvamaa messil osalemist toetasid kõik omavalitsused,  Euroopa Liidu PATEE programm, sihtasutus Järvamaa, toidualal kauplemist toetavad mõlemad LEADER piirkonnad ja paljud kulud kannavad ka ettevõtjad ise.

Tule kogu perega suurimale reisilaadale!

 

Teate koostas ja messi koordineerib:

Piret Sihver