Hiidkahvel on Ajatu(s)

Toidupiirkonnaks saades andis maaelu kureeriv minister Urmas Kruuse Järvamaa meeskonnale üle hiidkahvli, mis on sümboolne tunnus maitsete aasta valitsemisregiooniks saamise kohta.

Et maitsete aasta paikkonnaks olemist saaks viia igasse maakonna nurka, viib toidupiirkonna tiim hiidkahvli igal uuel kuul uude restorani või kohvikusse. Ikka selleks, et toidukoha külalised näeksid, et nad viibivad heade maitsete maal.

Alates 5. oktoobrist kohtab kahvlit kuu aja jooksul Türil kohvik-restos Ajatu, mis asub Türi kogukonna majas Viljandi mnt. 60. Kes on valitsuskepi liikumist jälginud, saab deja vu osaliseks, sest kahvel on kevadel juba kord Türil võõrusel olnud.  Uuesti Ajatus peatumise põhjuseks on see, et kevadine kahvli kohalolek jäi liiga lühiajaliseks ning kohvik-resto omanikud soovisid enam näidata ja propageerida head Järvamaa toitu, eriti kui kohvik-restol on plaanis oktoobris mitu õhtusöögiga üritust. Kohvik-resto Ajatu on avatud oktoobris kolmapäeval kella kolmest päeval kuni kaheksani õhtul ja neljapäevast pühapäevani 12 – 20.

Enne oktoobrit oli kahvel külas septembris Kirna mõisa kohvikus,  augustis Tallinn-Tartu maantee ääres Tikupoisis,  juunis Hindreku talu Rabarestos Esna jõe kaldal ja juulis Põhjaka mõisa restoranis.

Toidupiirkond 2022 projekti Järvamaal viivad ellu maakondlik arenduskeskus SA Järvamaa koostöös kahe Järva maakonnas tegutseva Leader-tegevusrühmaga – Järva Arengu Partnerid ning Lõuna-Järvamaa Koostöökogu.

Teate koostas

Piret Sihver

Toidupiirkond 2022 Järvamaa kommunikatsioonijuht