Pokteili märgised on endale kindlustanud SA Järvamaa

Kui Järvamaast sai riigi maitsete aasta edupiirkond, siis üks lubadusest tiitli välja andjale oli populariseerida pokteilide tegemist, et see võiks saada toidupiirkonnale omaseks tunnuseks.

SA Järvamaa esitas Patendiametile taotluse „pokteili“ kui sõna- ja kaubamärgi omastamiseks mais 2022 ja sai suve lõpus positiivse vastuse nii kaubamärgi kui ka sõnamärgi kinnitusega. Pokteil kuulub kaubamärgina piimatoodetest valmistatud toodete klassi. Kaubamärgitunnistus (61536) tõendab, et pokteil on kauba- ja teenindusmärkide registrisse kantud ja õiguskaitse kehtib kümme aastat. Seega kuulub see nüüd SA Järvamaale.

Projektijuht Kristina Gudinas ütles: „Sain soovituse kaitsta pokteili  mõiste just maaeluministeeriumiga suheldes, sest sellist uudissõna pole enne kuuldud. Mõeldud, tehtud.“

Mis on pokteil?

Pokteil on värske, tervislik ja hooajale vastav piimatoote baasil valminud segujook, kokteili sugulane. Piimatoode võib olla lehmapiim, kitsepiim, taimne piimajook, kookospiim või muu piimalaadne toode, millest on võimalik jooki segada teha. Pokteili teised koostisosad on vabalt valitud ja täpselt sellised, et valmiv hõrk jook oleks nauditav nii üksi, kui ka seltskonnas ja nii külmalt kui ka kuumalt.

Järvamaa on piimamaakond, seetõttu pakutakse siin lisaks kõigele muule hõrgutavale, midagi täiesti erilist – pokteil. Toidupiirkonna ettevõtmisi kajastaval kodulehel www.jarvamaakohaliktoit.ee ja sotsiaalmeedia kanalites näeb mitmeid retsepte ja visuaale. Järvamaa toitlustusettevõtted pakuvad pokteile oma külalistele ja samuti on iga piduliku sündmuse tervitusjook Järva maakonnas just pokteil.

Toidupiirkonna projekti Järvamaal viivad ellu maakondlik arenduskeskus SA Järvamaa koostöös kahe Järva maakonnas tegutseva Leader-tegevusrühmaga – Järva Arengu Partnerid ning Lõuna-Järvamaa Koostöökogu.

Teate koostas

Piret Sihver

Toidupiirkond 2022 Järvamaa kommunikatsioonispetsialist

piret@jarva.ee